אחסון אתרים


 

אחסון אתרים בחינם?

 

אחסון אתרים בחינם הוא הבטחה פרסומית שאף חברת אחסון אתרים כיום לא יכולה להרשות לעצמה לקיים! אף אחת. אחסון אתרים הוא יקר מטבעו שכן מדובר על אחסון אתר שלם על גבי שרת. נפח האתר תופסמקום על גבי השרת ולכן ככל שאתר בעל נפח גדול יותר, היינו ככל שיש לו יותר קבצים כבדים המכילים תמונות, קבצי וידיאו, קבצי סאונד, אנימציה, משחקי מחשב, ארכיון ועוד, כך הוא תופס יותר מקוםעל גבי השרת ולכן האחסון שלו יקר יותר מאתרים בעל נפח נמוך יותר.

 

ממה שצויין מעלה ניתן ללמוד כי אין מחיר סטנדרטי עבור אחסון אתרים וכי עלות אחסון אתרים מושפע ישירות מנפח האתר. כמו כן, חשוב לדעת כי לא רק החומרה (השרת עצמו) הוא יקר אלא כל הטיפול והתחזוקה השותפת של שרתים בפעילות אחסון אתרים שוטפת היא יקרה שכן בכדי להבטיח תחזוקה נכונה של חוות שרתים, כולל פיקוח, תמיכה טכנית בכל עת ופתרון בעיות תקשורת רשת קשות - כל אלו דורשים הון אנושי מיומן. לכן המודלים של אחסון אתרים תמורת כמה דולרים זעומים ביום עבור אתרים בעלי נפח סטנדרטי ו/או עבור אתרי אינטרנט בעלי נפח רב - הוא מודל בעייתי שאמור לגרום לכם להטיל ספק באמינות ובאפקטיביות של אותה חברת אחסון אתרים.

 

איך תמנעו מבחירת חברה קיקיונית של אחסון אתרים?

ערכו מחקרים. בדקו לגבי חברות אחסון אתרים בקרב חברים, קולגות ובני משפחה. שאלו אנשים אם הם שמעו על החברה המדוברת. נסו לעבוד מול חברות אחסון אתרים מוכרות אך אם אתם לא מוצאים חברה כזו ואתם כבר מחליטים לתת צ'אנס לחברת אחסון אתרים שאינכם מכירים שימו לב לכמה מלכודות: אם הם אומרים לכם שיש להם מחיר "מחירון" קבוע עבור אתר לא משנה מה הנפח שלו, היינו אחסן ככל יכולתך - זה נשמע חשוד! יתכן והחברה עוד תפשוט את הרגל בקרוב כי היא לא תוכל לעמוד בהוצאות עם הכנסות כה נמוכות או שזו פשוט חברת אחסון אתרים העובדם עם חומרה באיכות נמוכה, העובדת תחת עומס מה שיחסוך ממך גישה ישירה לקבצים באתר ו/או אף יחסום תנועת גולשים או יגביל תנועת גולשים באתר. לכן ציינו תחילה שדברים שנראים טובים מידי צריכים לעורר חשד.

 

עוד דרך לזהות חברה קיקיונית של אחסון אתרים היא - הסדר תשלומים. חברות לא יציבות יבקשו את כלהתשלוםמראש או צ'קים או לחילופין לקבל את הסכום במזומן. חברות אמינות ועמידות אשר בכוונתן להמשיך לפעול בשוק לפחות בשנה הקרובה יקבלו הסדר תשלומים בכרטיסי אשראי בתשלומים חודשיים קבועים. לכן, אם חברה לא יכולה לפרוש לכם את העלות לתשלומים חודשיים מסודרים - אלל תתקשרו איתה. יש כאן מלכודת או סימנים ברורים של סכנה.

 

לבגי המודל הנוסף של אחסון אתרים חינם אין כסף תמורת פרסוםשל גוגל אד וורדס ובכן - זה לא בחינם! הקצאת שטח פרסום שווה היום לא מעט ו/או לפחות במקרים רבים יותר מדמי אחסון אתרים לכן שווה לבדוק היטב את העלות של אחסון אתרים בחברה אמינה מול ההכנסות העתידיות מפרסום פרטי באתר.